Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
close

Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Reset

RECENT POSTS

#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3
Stan włosów a praca narządów wewnętrznych.

Stan włosów a praca narządów wewnętrznych.

General 0 Comments

Problemy z włosami. Czy można na nie spojrzeć z perspektywy pracy organów wewnętrznych?

Myślę, że tak i jest to moim zdaniem niedoceniane w dzisiejszych czasach bardziej holistyczne podejście do zadbania o stan włosów. 

W naszym ciele bardzo ważna jest równowaga, ponieważ wszystkie organy ze sobą współpracują i mają wpływ na wiele innych procesów, zaburzenie jednego pociąga za sobą konsekwencje i kolejne problemy. 

Jeżeli ktoś ma anemię, czy tak zwany niedobór krwi, powinien wiedzieć, że jej jakość i ilość ma wpływ na wzrost włosów. Osłabienie układu pokarmowego ma duży wpływ na owłosienie, ponieważ zajmuje się trawieniem, transportowaniem i wchłanianiem pokarmu oraz wytwarza krew i energię tak zwaną qi, która wprowadza w ruch całe krążenie. Jeżeli wszystkie te procesy nie działają prawidłowo, to będzie się to objawiać np. słabymi włosami. Mogą być suche, łamliwe, cienkie i rzadkie, mogą również wolno rosnąć, być bez połysku oraz nadmiernie wypadać. 

Nerki odpowiadają za wzrost i rozwój całego organizmu. Tam znajduje się nasza esencja prenatalna tzn. substancja przekazana przez rodziców i postnatalna, czyli kwintesencja energii życiowej ekstrahowanej z pożywienia i napojów. Osłabienie nerek może się objawiać m.in. poprzez osłabienie wzrostu i utratę/osłabienie koloru włosów. Powolne siwienie jest przypisane naturalnemu zużywaniu z wiekiem esencji prenatalnej, któremu można przeciwdziałać wzmacniając esencje postnatalną poprzez prawidłowe odżywianie wspomagające ten narząd. Nagłe siwienie lub łysienie jest związane z lękiem, strachem lub traumą. Zdarza się, że ludzie, którzy przeżyli bardzo silny szok mogą w krótkim czasie osiwieć, nawet w przeciągu jednej nocy. 

Ostatni organ to wątroba, ona zajmuje się rozprowadzaniem krwi po ciele, również do górnych części ciała. Osłabienie tego narządu może spowodować zaburzenia widoczne w obszarze głowy, np. w postaci łysienia. Wątrobę osłabia nadmiar stresu, frustracje, niezdrowa i tłusta dieta, brak odpowiedniej ilości snu, zwłaszcza brak głębokiego snu w godzinach między 1 a 3 w nocy. 

Oczywiście nie można zapomnieć o równie ważnej kwestii jaką jest używanie naturalnych kosmetyków do włosów, ponieważ czynniki zewnętrzne także mają ogromny wpływ na stan owłosienia w każdym wieku. 

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*