Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
close

Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Reset

RECENT POSTS

#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3
Refleksjologia - Na czym polega i jakie korzyści daje naszemu ciału?

Refleksjologia - Na czym polega i jakie korzyści daje naszemu ciału?

General 0Comments maj 13, 2022

Kochani dzisiaj chcemy poruszyć bardzo ciekawy temat. Na czym polega REFLEKSJOLOGIA?

Refleksjologia to nauka o punktach znajdujących się na naszych stopach, dłoniach i twarzy, które są połączone z narządami, częściami ciała i gruczołami. 

Tradycyjna Medycyna Chińska, mówi o tym, że ciało człowieka składa się z kanałów energetycznych, zwanych meridianami, przez które płynie energia życiowa. Jakiekolwiek zaburzenia powiązane z przepływem energii objawiają się w postaci różnych chorób i dolegliwości. Meridiany te mają zakończenia nerwowe w stopach, dłoniach i głowie.

Refleksjologia polega na odpowiednim uciskaniu tych obszarów, co pomaga zlikwidować wiele problemów zdrowotnych. Jeżeli przy ucisku określonego miejsca pojawi się ból, może to świadczyć o jakimś problemie danego narządu połączonego z tą przestrzenią. 

Poniżej przedstawiamy grafikę ze stopami i miejscami, które odpowiadają za jaki narząd:

 Refleksjologia stopy

Źródło: http://www.refleksoterapeuta.com

Co ciekawe prawa i lewa stopa różnią się nieco od siebie. Jedną z głównych rozbieżności jest to, że na lewej stopie jest punkt żołądka a na prawej punkt wątroby, dlatego bardzo ważne jest, żeby przemasować zawsze obie stopy. Ucisk stymuluje osłabiony lub chory organ, by pobudzić go do samouzdrowienia. Tym samym odbywa się oczyszczenie całego organizmu. Po takim masażu, możemy czuć się bardziej ospali, spragnieni, dlatego ważne jest żeby pić w ten dzień więcej wody i zorganizować sobie czas na relaks, nie przemęczać się, żeby ciało mogło na spokojnie zająć się uzdrawianiem. 

Praca na refleksach pobudza przepływ impulsów nerwowych. Masowanie poszczególnych miejsc na stopach lub dłoniach wpływa korzystnie na ukrwienie chorych i zdrowych narządów oraz wzmacnia siły witalne całego organizmu. Dzięki temu ciało szybciej się regeneruje. Terapia sprzyja także poprawie przemiany materii i wykazuje działanie przeciwbólowe. Masując wielokrotnie stopy, terapeuta jest w stanie doprowadzić ciało pacjenta do równowagi, odblokowania zatorów, a także wyciszenia, uspokojenia często przeciążonego układu nerwowego czy wyregulowania krążenia. 

Do przeprowadzenia refleksjologii nie ma większych przeciwwskazań, prawidłowe wykorzystywanie jej poszczególnych technik nie powoduje skutków ubocznych. Jest metodą bezinwazyjną, w związku z tym może być z powodzeniem stosowana u osób w różnym wieku, zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Jedynym wyjątkiem są kobiety w ciąży, powinno się unikać naciskania miejsc, które odpowiadają narządom płciowym.

Jeżeli zdecydujemy się wybrać do refleksjologa, warto kontynuować terapię, przez dłuższy czas, raz w tygodniu, żeby mieć jak najlepsze efekty. Długość terapii powinna być dopasowana indywidualnie, do problemu pacjenta.

Możemy również spróbować zrobić sobie taki masaż samodzielnie w domu, lub poprosić bliską osobę. Warto wtedy wykorzystać do niego olejki eteryczne, które mogą wspomóc działanie terapeutyczne. Jeżeli mamy na przykład wyziębiony organizm, to możemy użyć olejek rozgrzewający, taki jak, goździk, cynamon, imbir, anyż czy koper włoski, który dodatkowo wspomoże układ trawienny. Jeżeli jest nam ciągle gorąco, to świetnie sprawdzą się tutaj olejki takie jak, mięta czy eukaliptus, a dla wyciszenia, idealna będzie lawenda. Poniżej link do olejków eterycznych w Mydlarni Venus.

https://tiny.pl/96rlw

Świetnym pomysłem będzie też, przygotowanie przestrzeni, do tego żeby lepiej czuć się w trakcie zabiegu. Można użyć do tego pięknie pachnące naturalne świece z wosku sojowego, kadzidła czy woski zapachowe w zależności kto co lubi najbardziej ;-).

https://tiny.pl/96rl5

Mamy nadzieję, że artykuł Wam się spodoba i zainspiruje do wykorzystania nowego sposobu dbania o swoje zdrowie.

Pozdrawiamy serdecznie 

Zespół Mydlarnia Venus

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*