Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
close

Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Reset

RECENT POSTS

#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3
Woski zapachowe - ich rodzaje i sposób użycia.

Woski zapachowe - ich rodzaje i sposób użycia.

General 0Comments sie 12, 2022

Witajcie, tym razem trochę więcej na temat wosków zapachowych, ponieważ mamy naprawdę bogatą ich ofertę, warto wiedzieć jakie są ich rodzaje, oraz których najlepiej się używa.

Wosk zapachowy to wosk roślinny lub wosk mineralny, który wzbogacany jest aromatycznymi olejkami. Aby móc korzystać z jego dobroczynnych właściwości, wystarczy mieć kominek do aromaterapii.

Poniżej podajemy link do pięknych, kolorowych kominków, o fikuśnych kształtach, które znajdziecie w Mydlarni Venus.

https://tiny.pl/wx7cd

Wsadzony wosk zapachowy do kominka, rozpuszcza się i zaczyna uwalniać aromaterapeutyczny zapach olejków w pomieszczeniu. W ten sposób możemy cieszyć się zapachem oraz dobroczynnym wpływem na nasze zmysły, zdrowie czy ciało. 

Wystarczy poświęcić trochę czasu na sprawdzenie pełnej oferty w Mydlarni Venus, abyście doszli do wniosku, że woski zapachowe występują w bardzo szerokim wyborze. Różnią się nie tylko wielkością, czy wykorzystanymi olejkami, ale również surowcem, z jakiego zostały wykonane. Najliczniejszą grupę stanowią woski do kominka wykonane z parafiny. Tutaj do wyboru mamy woski Kringle Candle i Country Candle oraz Manufaktura Zapachów, poniżej link.

https://tiny.pl/wx7c1

Tego typu woski charakteryzuje wolniejsze rozpuszczanie się w kominku, ale bardziej się kruszą w porównaniu do wosków roślinnych.

Drugim wyborem są woski sojowe, szybciej się rozpuszczają ale nie kruszą się, jak woski zapachowe parafinowe. Co więcej, emitują też bardzo przyjemnym i naturalnym zapachem. W naszym sklepie znajdziecie je pod marką Flagolie.

https://tiny.pl/wx7c4

Chcemy również podzielić się z Wami nowiną, iż już niedługo my sami będziemy produkować woski sojowe zapachowe. Jesteśmy w trakcie tworzenia najlepszych kompozycji zapachowych ;-).

Jak używać woski zapachowe? Ważne żeby wiedzieć, że możemy decydować jak intensywny zapach pragniemy osiągnąć w pomieszczeniu, poprzez ułamanie odpowiedniej wielkości kawałka wosku, dzięki temu możemy stworzyć bardziej lub mniej silny aromat.

Jak usunąć wosk zapachowy z kominka? Doskonałą metodą jest umieszczenie kominka z zastygniętym woskiem w zamrażalniku na ok. 20 minut. Po wyjęciu wosk da się wyjąć bardzo łatwo. Równie popularnym sposobem jest wygaszenie podgrzewacza, a następnie poczekanie do momentu, aż wosk zacznie zastygać. Jeszcze ciepły i lekko zastygnięty należy usunąć ręką lub ręcznikiem papierowym. Jeśli są jakieś pozostałości, to należy je zmyć. Dobrze jest wyczyścić kominek przy każdej zmianie zapachu.

Mamy nadzieję, że po naszym artykule będzie Wam się łatwiej używać wosków i podejmować decyzje związane z ich wyborem.

Woski i kominki dostępne są również w naszym sklepie na Allegro:

https://tiny.pl/wx7cb

Pozdrawiamy Zespół Mydlarnia Venus J

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*