Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Theme Settings

Mode Layout
Curent color
Active color
Choose your colors
Curent Color:
Reset

Ostatnie wpisy

#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3
Jak zadbać o zdrowie na wiosnę?

Jak zadbać o zdrowie na wiosnę?

Ogólny 0 Komentarze mar 03, 2023

Kochani, 

Wiosna się zbliża dużymi krokami, a nasze ciało szaleje ;-). Dużo przeziębień dookoła, uczucie albo większego zmęczenia, albo dodatkowej energii do działania. Dlaczego tak się dzieje? 

Tradycyjna Medycyna Chińska tłumaczy to zmianą kierunku energii, która w nas przepływa, ale też w roślinach, zwierzętach itp. Na zimę energia idzie w głąb ciała i kumuluje się, żeby utrzymać ciepło. Na wiosnę ta sama energia wybucha na zewnątrz, wszystko pnie się w górę, rozwija, dojrzewa, wzrasta. Z tego powodu, toksyny, trudne emocje, śluz, które się nazbierały podczas zimowych dni, wychodzą na wierzch, ciało się oczyszcza, poprzez nos, skórę, odczuwanie większego poirytowania itd.

Jak najlepiej siebie wesprzeć w tym czasie? Po pierwsze można zrobić przez jakiś okres np. 10-12 dni lekkie oczyszczanie, lub przejść na wegetariańskie, lekkostrawne posiłki. Dzięki temu ciało dużo szybciej się oczyści i możemy uniknąć przeziębienia, lub silniejszych przewlekłych chorób. Po drugie wiosna to element drzewa, w teorii pięciu elementów, któremu przyporządkowane są dwa narządy – wątroba i pęcherzyk żółciowy. 

A co lubi wątroba i jak ją wzmocnić? Ponieważ wątroba jest powiązana ze złością, ważne jest pielęgnowanie postawy akceptacji i życzliwości wobec siebie i ludzi, regularny łagodny ruch sprzyjają wyciszeniu i rozluźnieniu napięcia emocjonalnego, wyregulowaniu przepływu energii w ciele. Polecamy Tai Chi, Qigong, Jogę, medytację. Szczególnie dobrze działa swobodny taniec do ulubionej muzyki, zwłaszcza taniec brzucha. Pomocne są masaże i zabiegi relaksujące i ćwiczenia oddechowe.

Wraz z pojawieniem się wiosny zalecane jest również, bycie bardziej aktywnym społecznie, towarzysko, spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Wyrażanie siebie poprzez działania artystyczne.

W diecie należy unikać produktów śluzotwórczych i powodujących powstawanie Wilgoci: słodyczy, produktów mlecznych, zwłaszcza na słodko i z owocami, wyrobów z mąki pszennej. Unikamy przejadania się, jedzenia późno w nocy. Nie jemy jak jesteśmy zdenerwowani lub zasmuceni. Wątroba nam wtedy na pewno podziękuje. 

My możemy polecić Wam kilka świetnych produktów do relaksu takich jak: olejki eteryczne, sojowe woski zapachowe, świece sojowe, kadzidła.

Możesz je kupić pod tym linkiem: Zapachy do wnętrz (mydlarnia-venus.pl)

Sole do kąpieli tutaj: Sole (mydlarnia-venus.pl)

Jeżeli macie ochotę na domowe SPA, to kupisz u nas błoto z morza martwego, czy różnego rodzaju maseczki na twarz: Błoto, glinka (mydlarnia-venus.pl)

Maseczki (mydlarnia-venus.pl)

Zapraszamy serdecznie i mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Wam bardziej w zadbaniu o siebie i swoje ciało.

Zespół Mydlarnia Venus

Zostaw swój komentarz

*
**nie zostanie opublikowany
*Twój adres url http://
*